Tanie nadawanie paczki z domu

Nadaj paczkę z domu. To naprawdę proste i wcale nie oznacza, że trzeba będzie dużo zapłacić. Jak nadać paczkę i nie wydać na to zbyt dużej kwoty? Już podpowiadamy.

Usługi kurierów czasami są drogie

Nie da się niestety temu zaprzeczyć. Usługi kurierów są drogie, jeśli decydujemy się na nie jako osoba prywatna. Korzystanie z kurierów za pomocą sklepów internetowych i podobnych rozwiązań to opcje tanie, ponieważ my jesteśmy tylko osobami trzecimi w takich transakcjach, a tak naprawdę zachodzą one pomiędzy dużymi podmiotami działającymi w wielkiej skali.

Mały może mniej, ale wcale nie musimy być mali. Jeśli skorzystamy z usług pośrednika na rynku kurierskim, do naszej dyspozycji będą warunki transakcji takie same, z jakich korzystają duże podmioty. W jaki sposób możemy wykorzystywać usługi kurierskie w takim podejściu.

Paczkę nadajemy przez pośrednika

Pośrednik na rynku kurierskim to specjalna firma, która sprawia, że kurierzy są dla nas równie tani, co dla dużych firm. Nadaj paczkę kurierską z nimi i płać grosze. Możliwe jest to dzięki temu, ze pośrednicy agregują wszystkie przesyłki do jednego zlecenia i z takim wielki zestawem przesyłek zgłaszają się do poszczególnych kurierów.

W ten sposób są dużym partnerem i mogą negocjować w naszym imieniu – wszystkich swoich klientów równocześnie. Co bardzo istotne, nasze pole manewru wcale nie jest ograniczone. Za pomocą pośrednika wybrany przez nas może być albo tani kurier, jeśli każdemu z nich ufamy tak samo, albo trochę droższy kurier, który jednak w naszych oczach ma trochę lepszą renomę. Nie jesteśmy w żadnym razie zmuszani do wyboru tego kuriera, którego promuje pośrednik. Bo pośrednik żadnego kuriera nie promuje.