Atrakcyjna oferta na wysyłkę paczek

Przesyłki kurierskie są dość drogie. Kiedy porównujemy stawki, jakie musimy płacić za nadanie paczki, kiedy sami chcemy coś wysłać ze stawkami, jakie pojawiają się w sklepach internetowych w czasie naszych zakupów, nietrudno jest się zdenerwować. Nierzadko musimy płacić dwa razy więcej, a nawet jeszcze wyższe stawki. W momencie, kiedy ktoś nam mówi nadaj paczkę i dodaje, nadaj paczką z domu, wydaje nam się to za piękne, żeby było możliwe w normalnych cenach. A jednak.

Pośrednicy kurierscy w akcji

Nie ma tutaj oczywiście nic tajemniczego. Sklepy internetowe są w stanie zaoferować nam znacznie lepsze stawki ze względu na to, że działają w większej skali. Kurierzy mają z nimi wiele kontaktów, wykonują dla nich wiele pracy, dzięki czemu możliwe jest wynegocjowanie lepszych warunków. Pośrednik kurierski to ktoś, kto przychodzi do nas i mówi nadaj paczkę kurierską w niskiej cenie, bo u mnie jest tani kurier.

Działa to na takiej samej zasadzie, jak w przypadku sklepów internetowych, ponieważ wszystko opiera się tutaj o skalę. Pośrednik bierze na siebie kwestie związane z obsługą klienta końcowego, a do kuriera się zgłasza z całym pakietem paczek, dzięki czemu cena dla niego jest zdecydowanie niższa.

Czy to może realnie działać?

Zdecydowanie tak. Taki układ jest jak najbardziej możliwy do podtrzymania, ponieważ jest on korzystny dla wszystkich. Kurierzy nie lubią współpracować z z klientami indywidualnymi, bo to dla nich wiele pracy. Chętnie obniżą ceny dla kogoś, kto weźmie klientów indywidualnych i przyjdzie z całym pakietem zamówień na ich usługi. Tym kimś jest właśnie pośrednik kurierski, który oferuje nam dobre ceny, a sam ma jeszcze lepsze, dzięki czemu każdemu układ się opłaca.