Tania paczka bez wychodzenia z domu

Jak nadać paczkę, żeby było tanio i dobrze? Trzeba skorzystać z pomocy pośrednika kurierskiego, którego zadaniem jest znalezienie dla nas opcji najtańszej na rynku. Jak to wygląda w praktyce?

Wchodzimy na stronę pośrednika

Normalnie musimy wejść na stronę kuriera, żeby zrobić wyliczenie kosztu paczki. Kurier może zaproponować: nadaj paczkę z domu i jest to już dzisiaj praktycznie normalne. Ale trzeba mieć na uwadze, że żeby efektywnie porównywać oferty różnych kurierów, konieczne jest kolejne odwiedzenie stron wielu z nich i za każdym razem wpisanie na nowo parametrów naszej paczki. Jest to raczej uciążliwe i znalezienie najlepszej opcji może zająć nam co najmniej godzinę, jeśli nie dużo więcej.

Zdecydowanie lepszą opcją będzie wejście na stronę pośrednika kurierskiego, gdzie każdy tani kurier jest obecny w jednej wyszukiwarce. Wpisanie danych swojej przesyłki raz w zupełności wystarcza, ponieważ wyszukiwanie jest prowadzone u wszystkich kurierów, z którymi pośrednik ma umowę o współpracę. A takie umowy zazwyczaj obejmują wszystkie istotne firmy kurierskie działające na polskim rynku.

Nadaj paczkę kurierską jak zwykle

Wykorzystanie usług pośrednika nie modyfikuje w żaden istotny sposób procesu nadania paczki. Kiedy już znajdziemy najbardziej odpowiadającą nam ofertę spośród wszystkich, które zostaną nam wyświetlone, jej zaakceptowanie może przenieść nas na stronę tego kuriera, chociaż najczęściej cały proces finalizacji transakcji będziemy prowadzili w jednym miejscu. Potem tylko drukujemy etykietę, tani kurier przyjeżdża do naszego domu i odbiera paczkę, a ta rusza w świat. Za usługę płacimy w dowolny sposób.