Czym jest przesyłka pobraniowa?

Istnieją różne rodzaje przesyłek, o czym przekonał się każdy kto coś zamawiał w Internecie, albo kto chciał kiedykolwiek coś samodzielnie wysłać. Część opcji wysyłki wiąże się z wniesieniem opłaty już w momencie składania zamówienia. Można jednak skorzystać i z innej opcji, znanej jako paczka pobraniowa. Nadanie paczki za pobraniem nie jest wcale trudne, a klient ma możliwość zapłacić za dostarczoną rzecz dopiero w sytuacji gdy już ją otrzymuje. O co dokładnie w tym chodzi?

Usługi kurierskie i paczki pobraniowe

Broker kurierski to specjalna platforma usług kurierskich. Chodzi tu o pośrednictwo między klientem wysyłającym coś a firmą kurierską. Dzięki licznym umowom, które jedna firma podpisuje z drugą, można liczyć na niższe ceny.

Takie platformy pozwalają wybrać jedną z firm kurierskich i wygodnie nadać paczkę. Paczki pobraniowe związane są z pobieraniem pieniędzy bezpośrednio przez kuriera. Nie płaci się za nic wcześniej. To duża wygoda dla tych klientów, którzy z jakichś powodów nie chcą lub nie mogą wnieść opłaty wcześniej. Jest to zresztą rozwiązanie bezpieczne. Płaci się dopiero wówczas, gdy paczka trafia już do naszych rąk. 

Jak wysłać paczkę kurierem?

Tanie przesyłki kurierskie pozwalają wysyłać paczki za niższą cenę. Wszystkie formalności i informacje jak wysłać paczkę za pobraniem można sprawdzić online. Wprowadza się tylko do zamówienia szczegóły dotyczące paczki i sposobu jej dostarczenia, a także wybiera konkretną firmę kurierską spośród kilku dostępnych. Płatności dokonuje się gdy przychodzi kurier. Pobranie oznacza, że to on będzie się później rozliczał ze swoją firmą, a ona z osobą która nadała przesyłkę.