Jak znaleźć taniego kuriera?

Tani kurier to dla klienta indywidualnego nierzadko marzenie ściętej głowy. Zwłaszcza jeśli planuje wysłać jakiś większy lub nieforemny sprzęt, który w dodatku sporo wazy. Rachunek za usługę kurierską może w takich sytuacjach być bardzo nieprzyjemny. To nie jest ten sam tani kurier, którego zamawiamy ze sklepu internetowego, kiedy coś kupujemy. Jak mimo wszystko zorganizować sobie tanie przesyłki kurierskie?

Dlaczego nie mamy tańszego kuriera?

Tani kurier to kurier, który realizuje dla jednego podmiotu dużą ilość przesyłek. Usługi kurierskie w takim podejściu są bowiem znacznie bardziej opłacalne dla kuriera – generują dla niego niższe koszty. Z wielkim można więcej, także zarobić. W takim przypadku tani kurier ma niskie koszty, więc zyski dalej ma dobre. A w kontakcie z nami?

W kontakcie z nami musi zakładać, że nawet jeśli z nami osobiście wszystko pójdzie gładko, to statystycznie rzecz biorąc, tanie wysyłanie indywidualne prędzej czy później podniesie koszty powyżej poziomu opłacalności. Możemy oczywiście przeglądać wszystkie strony kurierów i sprawdzać, gdzie tanie wysyłanie będzie trochę tańsze niż w innych miejscach, ale możemy też postąpić trochę sprytniej.

Tani kurierzy u brokera kurierskiego

Adresem, który nam jest potrzebny, jest broker kurierski. Jest to podmiot, który paczki będzie wysyłał w naszym imieniu, w imieniu wielu podobnych do nas klientów indywidualnych. W takim podejściu tani kurier to jak najbardziej osiągalny, ponieważ nie jesteśmy już jedynym klientem, tylko częścią dużego zamówienia, dla którego można wynegocjować znacznie lepsze warunki wysyłki.