Witamy w serwisie promocji opieki paliatywnej i tradycyjnej!

Zabiegi dermatologiczne - usuwanie egzema

Dermatologia jest specjalizacją w Medycynie, która zajmuje się badaniem struktury i funkcji skóry, jak i jej chorób i ich zapobieganiem. W międzyczasie prowadzi wybiórcze procedury aby kontrolować możliwe urazy i choroby, Skóra jest największym i najbardziej widocznym organem ciała. Chociaż wiele chorób tego organu przebiegają w sposób odizolowany, niektóre są uzewnętrznieniem dolegliwości wewnętrznych. Dlatego dermatolog posiada wiedzę z chirurgii, reumatologii, immunologii, neurologii, chorób zakaźnych i endokrynologii. Także wzrasta znaczenie badania genetyki. Podspecjalnościami dermatologii jest wenerologia, która rozpoznaje choroby przenoszone drogą płciową i flebologia, która zajmuje się schorzeniami układu żylnego. Dermatologia kosmetyczna jest bardzo ważną częścią tej dziedziny. Od wielu dekad stosuje się dermabrazję aby łagodzić blizny pozostawione przez trądzik. Od jakiegoś czasu dermatolodzy rozwinęli bezpieczne użycie lasera do procedur bezinwazyjnego odmładzania i inne bardzo nowoczesne techniki estetyczne.

To inaczej atopowe zapalenie skóry, ma swoje podłoże w alergii na produkty spożywcze czy też chemiczne. Jest to przewlekła choroba, która ma swoje podłoże w zaburzeniach w układzie immunologicznym. Wysoka zawartość toksyn w otoczeniu, nadmierna higiena bądź genetyczne skłonności przyczyniają się do pojawienia się tej choroby. Jest ona widoczna już w pierwszych miesiącach życia dziecka. Objawy to zaczerwienienie skóry, uporczywe swędzenie w zgięciach łokciowych i kolanowych, rumień, wypryski. Leczenie tej choroby polega na wykluczeniu z diety bądź otoczenia czynników, które ją powodują. Dodatkowo stosowane są środki farmakologiczne i łagodzenie maściami natłuszczającymi objawów. Gdy jednak nie wiadomo, co powoduje chorobę lekarz jest w stanie tylko łagodzić jej skutki. Bardzo trudno walczyć z atopowym zapaleniem skóry, czynników powodujących chorobę jest wiele i ciężko wykluczyć je wszystkie. Jeżeli nie jesteśmy chorzy cieszmy się i dbajmy o nasze zdrowie.

"Badania medyczne zrobiły tak niebywały postęp, że dziś praktycznie nie ma już ani jednego zdrowego człowieka."

Aldous Huxley

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi świadczeniami z zakresu pomocy medycznej oraz opieki paliatywnej. Gwarantujemy najwyższą jakość naszych usług a także prawdziwe, szczere poświęcenie, którego nie będą Państwo w stanie kupić za pieniądze. To nasze podejście do pacjenta sprawia, że od samego początku zaufały nam tysiące osób - zrobimy wszystko aby tego zaufania nie stracić, zapraszamy do współpracy!

Powody, dla których warto zainteresować sie Erca:

  • Oferujemy bezpłatną bazę wiedzy online dostępną dla każdego, bezpłatnie
  • Posiadamy najlepsze przygotowanie teoretyczne a także certyfikaty to potwierdzające
  • Na pierwszym miejscu dla nas jest pacjent oraz jego zdrowie, i tak zostanie na zawsze
  • Działamy nieprzerwanie od roku 2003 i posiadamy bardzo bogate doświadczenie
  • Po prostu, jesteśmy żeby pomagać

"Bo pomoc drugiej osobie to najwięcej, co możemy dać"

Thomas Huxwell

Opinie o pomocy od Erca

Są bezapelacyjnie najlepsi w swoim fachu! Zapewniają profesjonalną, a przede wszystkim zaangażowaną pomoc (co szczególnie jest dziś rzadkością!). Nie spotkałem się jeszcze z lepszą marką niż Erca i szczerze polecam wszystkim, jako bardzo zadowolony pacjent. Dziękuję serdecznie.


Krzysztof Tomkiewicz, Gdynia