Witamy w serwisie promocji opieki paliatywnej i tradycyjnej!

Sposoby na wymioty i wrzody

Ta częsta dolegliwość zwłaszcza u dzieci przysparza nam wielu trosk i kłopotów. Nie wiemy, co zrobić, gdy dziecko wymiotuje, jak mu pomóc, co podać. Kiedy wiemy, że jest już odwodnione? Na pewno nie wolno nam pozostawiać chorego dziecka samego, grozi to zachłyśnięciem się w razie złej pozycji, zapaleniem płuc i bezdechem. Ułóżmy dziecko w bezpiecznej pozycji na boku i przytrzymajmy go, gdy ma atak. Po wymiotach podajmy mu coś do picia najlepiej słodkiego. Także jedzenie oczywiście podajemy zaraz po wymiotach. Do odwodnienia dochodzi, gdy maluch nie przyjmuje już płynów na każdą próbę podania następuje odruch wymiotny, oczy zapadają się w czaszkę, na języku pojawia się biały nalot, dziecko jest apatyczne, osłabione. Nie oddaje moczu. Wtedy jak najszybciej należy udać się do szpitala. Produktami, które możemy podać dziecku, gdy wymiotuje są: kisiel, banan, ziemniak, siemię lniane, kleik ryżowy, zupa na bazie marchwi. Płyny i pokarmy podajemy małymi dawkami, przez dłuższy okres czasu.

Wrzody to dolegliwość ludzi żyjących w ciągłym stresie oraz biegu. Do ich powstania przyczynia się także zakażenie pewną bakterią, nadużywanie leków przeciwbólowych oraz palenie papierosów. Pojawiają się one w żołądku lub dwunastnicy i w rzeczywistości są ubytkami w ich błonie śluzowej. Często ich objawem jest ból brzucha, jednak dopiero badanie zwane gastroskopią pozwala zdiagnozować chorobę wrzodową. Inne ich symptomy to nudności, wymioty, czkawka, zaparcia oraz brak apetytu połączony z chudnięciem. Stosowane jest leczenie farmakologiczne, a niekiedy także operacyjne. Muszą one jednak być połączone z odpowiednią dietą oraz zaprzestaniem palenia papierosów. Bardzo groźne w skutkach może być rozlanie wrzodu. Ogółem obniżają one komfort życia, gdyż powodują występowanie częstych bólów brzucha, a także nie pozwalają na spożywanie wielu ulubionych pokarmów. Zakazana jest także kawa i herbata. Chory musi unikać wielu leków, w tym licznych często stosowanych i łatwo dostępnych tabletek przeciwbólowych.

"Badania medyczne zrobiły tak niebywały postęp, że dziś praktycznie nie ma już ani jednego zdrowego człowieka."

Aldous Huxley

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi świadczeniami z zakresu pomocy medycznej oraz opieki paliatywnej. Gwarantujemy najwyższą jakość naszych usług a także prawdziwe, szczere poświęcenie, którego nie będą Państwo w stanie kupić za pieniądze. To nasze podejście do pacjenta sprawia, że od samego początku zaufały nam tysiące osób - zrobimy wszystko aby tego zaufania nie stracić, zapraszamy do współpracy!

Powody, dla których warto zainteresować sie Erca:

  • Oferujemy bezpłatną bazę wiedzy online dostępną dla każdego, bezpłatnie
  • Posiadamy najlepsze przygotowanie teoretyczne a także certyfikaty to potwierdzające
  • Na pierwszym miejscu dla nas jest pacjent oraz jego zdrowie, i tak zostanie na zawsze
  • Działamy nieprzerwanie od roku 2003 i posiadamy bardzo bogate doświadczenie
  • Po prostu, jesteśmy żeby pomagać

"Bo pomoc drugiej osobie to najwięcej, co możemy dać"

Thomas Huxwell

Opinie o pomocy od Erca

Są bezapelacyjnie najlepsi w swoim fachu! Zapewniają profesjonalną, a przede wszystkim zaangażowaną pomoc (co szczególnie jest dziś rzadkością!). Nie spotkałem się jeszcze z lepszą marką niż Erca i szczerze polecam wszystkim, jako bardzo zadowolony pacjent. Dziękuję serdecznie.


Krzysztof Tomkiewicz, Gdynia