Witamy w serwisie promocji opieki paliatywnej i tradycyjnej!

Odpowiednie odżywianie i dobre jedzenie

Pożywienie dostarcza nam niezbędnej energii, witamin i mikroelementów do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Lecz nasze ulubione potrawy nie zawsze odpowiadają wszystkim standardom wymaganym do naszego prawidłowego rozwoju. Duża zawartość sztucznych barwników, dodatków smakowych, glutaminianu sodu w przetworzonej żywności wytrąca z naszego organizmu potrzebne witaminy. Ciągle wzrasta spożycie słodkich napojów czy są to soki czy napoje energetyczne w każdym zawarta jest ogromna ilość cukru, alternatywą są soki własnoręcznie wyciskane albo woda mineralna niegazowana. Dużym błędem jest jedzenie w biegu i tylko trzech posiłków dziennie, taka postawa sprzyja objadaniu się i problemom z układem trawienia. Także unikanie pustych kalorii, – czyli omijanie takich miejsc jak bary szybkiej obsługi odciąży żołądek, poprawi nasze samopoczucie a także pozwoli nam zachować smukłą sylwetkę. Obecne życie w biegu nie sprzyja naszemu zdrowiu, lecz gdy spróbujemy zastosować się, choć do kilku wyżej wymienionych rad na pewno ulżymy naszemu przeciążonemu organizmowi.

W dbaniu o nasze zdrowie chodzi głównie o to, aby się dobrze odżywiać. To jeden z podstawowych czynników prawidłowego funkcjonowanie organizmu. Ludzie nie zastanawiają się zupełnie co jedzą. Kosztują to na co mają ochotę. Twierdzą, że coś im się w życiu należy. Niestety większość problemów zdrowotnych rodzi się od źle dobranych posiłków. Jeżeli sami nie potrafimy sobie dobrać odpowiedniej diety dla naszego ciała, warto wybrać się do dietetyka. To właśnie on nam pomoże. Doradzi co należy konsumować. Nie dla każdego skazanie jest dostarczanie zbyt dużej ilości witamin. Dla osób z chorobami przewlekłymi przede wszystkim porada dietetyka się przyda. To jest ważne. Nie ma co sobie z tego żartować. Pokarmy mają w sobie dużo chemii i musimy wiedzieć co dla nas jest dobre, a co nie. Regularne spożywanie posiłków na pewno pomoże nam w utrzymaniu odpowiedniej wagi. Nasze samopoczucie z pewnością się polepszy. Nie można jeść szybko, ponieważ żołądek zbyt szybko się napełnia. Takie łykanie nie wystarczy na długo.

"Badania medyczne zrobiły tak niebywały postęp, że dziś praktycznie nie ma już ani jednego zdrowego człowieka."

Aldous Huxley

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi świadczeniami z zakresu pomocy medycznej oraz opieki paliatywnej. Gwarantujemy najwyższą jakość naszych usług a także prawdziwe, szczere poświęcenie, którego nie będą Państwo w stanie kupić za pieniądze. To nasze podejście do pacjenta sprawia, że od samego początku zaufały nam tysiące osób - zrobimy wszystko aby tego zaufania nie stracić, zapraszamy do współpracy!

Powody, dla których warto zainteresować sie Erca:

  • Oferujemy bezpłatną bazę wiedzy online dostępną dla każdego, bezpłatnie
  • Posiadamy najlepsze przygotowanie teoretyczne a także certyfikaty to potwierdzające
  • Na pierwszym miejscu dla nas jest pacjent oraz jego zdrowie, i tak zostanie na zawsze
  • Działamy nieprzerwanie od roku 2003 i posiadamy bardzo bogate doświadczenie
  • Po prostu, jesteśmy żeby pomagać

"Bo pomoc drugiej osobie to najwięcej, co możemy dać"

Thomas Huxwell

Opinie o pomocy od Erca

Są bezapelacyjnie najlepsi w swoim fachu! Zapewniają profesjonalną, a przede wszystkim zaangażowaną pomoc (co szczególnie jest dziś rzadkością!). Nie spotkałem się jeszcze z lepszą marką niż Erca i szczerze polecam wszystkim, jako bardzo zadowolony pacjent. Dziękuję serdecznie.


Krzysztof Tomkiewicz, Gdynia