Witamy w serwisie promocji opieki paliatywnej i tradycyjnej!

Witaminy jako fundament zdrowia

To jak działa nasz organizm zależy w dużej mierze od nas. Odpowiednia dieta, aktywność fizyczna i dbanie o dobrą kondycję sprawia, że nie musimy się martwić o tak podstawowe problemy jak: otyłość, niedobór witamin, problemy alergiczne. Czym są witaminy? Witaminy są niezbędne do prawidłowego działania naszego organizmu, niedobór nawet jednej zaburza jego pracę i powoduje przykre dolegliwości. Witaminy nie są jednak lekami, choć czasami spełniają ich funkcje. Dziś kojarzą się nam głównie z pigułkami, kapsułkami, płynami a tymczasem nasz organizm czerpie je głównie z żywności. Mówię głównie, bo np. witamina D produkowana jest poprzez promieniowanie ultrafioletowe, czyli najprościej mówiąc działanie słońca. Jeżeli jednak nasza dieta jest bogata w produkty zawierające dużo sztucznych dodatków smakowych, barwiących i glutaminian sodu sami zabijamy nasz układ immunologiczny. Mało, kto wie, że owoce i warzywa (cebula, czosnek, rzodkiewka, por) tak bogate w witaminy mogą zawierać też naturalne antybiotyki, które zabijają groźne bakterie bez szkody dla naszej naturalnej flory bakteryjnej.

Witaminy to składniki odżywcze, które wspomagają nasz organizm. Są one odpowiedzialne za pracę naszego wnętrza. Witaminy znajdują się głównie w owocach i warzywach. Każdy człowiek powinien je zażywać. Konsumowanie dużej ilość owoców może jednak zaszkodzić. Wszystko trzeba robić z umiarem. Nie można sobie pozwolić na gigantyczne dawki. Grozi to różnymi chorobami. Warzywa i owoce powinny być dodawane zwykle do potraw. W aptekach są sprzedawane witaminy w tabletkach. To nie jest dobre rozwiązanie. Z badań wynika, że witaminy sprzedawane w aptekach nie mają takiego działania jak te zawarte w pokarmie. Witaminy dodają organizmowi wiele cennych substancji. Czujemy się dzięki nim o wiele lepiej. Niektórzy stosują diety warzywne i owocowe. Chcą dzięki temu schudnąć. Pozbycie zbędnych kilogramów jest możliwe, jeżeli się cały czas stosuje jedne produkty. Witaminy zatem powinny być składnikiem diety każdego człowieka. Dzięki nim będziemy żyć zdrowo. Nie musimy się martwić o schorzenia. Kłopoty zostaną zażegnane.

"Badania medyczne zrobiły tak niebywały postęp, że dziś praktycznie nie ma już ani jednego zdrowego człowieka."

Aldous Huxley

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi świadczeniami z zakresu pomocy medycznej oraz opieki paliatywnej. Gwarantujemy najwyższą jakość naszych usług a także prawdziwe, szczere poświęcenie, którego nie będą Państwo w stanie kupić za pieniądze. To nasze podejście do pacjenta sprawia, że od samego początku zaufały nam tysiące osób - zrobimy wszystko aby tego zaufania nie stracić, zapraszamy do współpracy!

Powody, dla których warto zainteresować sie Erca:

  • Oferujemy bezpłatną bazę wiedzy online dostępną dla każdego, bezpłatnie
  • Posiadamy najlepsze przygotowanie teoretyczne a także certyfikaty to potwierdzające
  • Na pierwszym miejscu dla nas jest pacjent oraz jego zdrowie, i tak zostanie na zawsze
  • Działamy nieprzerwanie od roku 2003 i posiadamy bardzo bogate doświadczenie
  • Po prostu, jesteśmy żeby pomagać

"Bo pomoc drugiej osobie to najwięcej, co możemy dać"

Thomas Huxwell

Opinie o pomocy od Erca

Są bezapelacyjnie najlepsi w swoim fachu! Zapewniają profesjonalną, a przede wszystkim zaangażowaną pomoc (co szczególnie jest dziś rzadkością!). Nie spotkałem się jeszcze z lepszą marką niż Erca i szczerze polecam wszystkim, jako bardzo zadowolony pacjent. Dziękuję serdecznie.


Krzysztof Tomkiewicz, Gdynia