Witamy w serwisie promocji opieki paliatywnej i tradycyjnej!

Terminy medyczne - laparoskopia i omówienie osteoporozy

Postęp techniki dotarł także do dziedziny medycyny. Dziś wiele zabiegów w obrębie jamy brzusznej i jej narządów przeprowadza się metodą laparoskopową. Dzięki temu unika się nadmiernego rozcinania brzucha. W laparoskopii stosuje się tak zwane endoskopy, urządzenia o stosunkowo niewielkiej średnicy. Po ich wprowadzeniu do jamy brzusznej na ekranie ukazuje się obraz wnętrzna jamy brzusznej. Otwór, konieczny do wprowadzenia sondy endoskopu, jest zdecydowanie mniejszy niże ten, który zostałby wykonany przy zwykłej operacji. Dzięki temu nie naraża się pacjenta na nadmierne powikłania, gdyż zabieg jest bezpieczniejszy i mniej inwazyjny. Pobyt chorego w szpitalu jest krótszy i szybciej wraca on do zdrowia. Dzięki zastosowaniu laparoskopii możemy uniknąć także nieestetycznych, pokaźnych blizn, chociaż i tak najważniejszym wskazaniem jest większe bezpieczeństwo pacjenta. Laparoskopia może mieć zastosowanie zarówno lecznicze, jak i diagnostyczne. Ze względu na jej wiele zalet coraz częściej jest stosowana w licznych szpitalach.

Gdy słyszymy to słowo, przed oczami pojawia nam się staruszek, lecz choroba ta, choć nie daje objawów we wczesnym stadium jest groźna dla ludzi już powyżej 30 roku życia. Pilnujemy, aby nasze dzieci jadły produkty zawierające dużą ilość wapnia, ponieważ jest on niezbędny do prawidłowego wzrostu. A sami nie dbamy o siebie, przecież z wiekiem jesteśmy coraz bardziej narażeni na różnego rodzaju choroby jedną z nich jest właśnie osteoporoza. Polega ona na stopniowym zaniku tkanki kostnej, co prowadzi do częstych złamań kości. U kobiet w okresie menopauzy występuje ona częściej niż u mężczyzn (dopiero po 70). Niepokojące jest to, że nie daje żadnych objawów dopiero w zaawansowanym stadium możemy odczuwać ból stawów, nawracające bóle krzyża i kości długich. Zaczynamy się „kurczyć”, co jest objawem zaniku tkanki kostnej w kręgosłupie. Najbardziej bolesne są złamania, do których dochodzi podczas wykonywania podstawowych codziennych czynności. Wystrzegajmy się, więc alkoholu, papierosów, soli, wzbogaćmy dietę o więcej wapna i białka.

"Badania medyczne zrobiły tak niebywały postęp, że dziś praktycznie nie ma już ani jednego zdrowego człowieka."

Aldous Huxley

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi świadczeniami z zakresu pomocy medycznej oraz opieki paliatywnej. Gwarantujemy najwyższą jakość naszych usług a także prawdziwe, szczere poświęcenie, którego nie będą Państwo w stanie kupić za pieniądze. To nasze podejście do pacjenta sprawia, że od samego początku zaufały nam tysiące osób - zrobimy wszystko aby tego zaufania nie stracić, zapraszamy do współpracy!

Powody, dla których warto zainteresować sie Erca:

  • Oferujemy bezpłatną bazę wiedzy online dostępną dla każdego, bezpłatnie
  • Posiadamy najlepsze przygotowanie teoretyczne a także certyfikaty to potwierdzające
  • Na pierwszym miejscu dla nas jest pacjent oraz jego zdrowie, i tak zostanie na zawsze
  • Działamy nieprzerwanie od roku 2003 i posiadamy bardzo bogate doświadczenie
  • Po prostu, jesteśmy żeby pomagać

"Bo pomoc drugiej osobie to najwięcej, co możemy dać"

Thomas Huxwell

Opinie o pomocy od Erca

Są bezapelacyjnie najlepsi w swoim fachu! Zapewniają profesjonalną, a przede wszystkim zaangażowaną pomoc (co szczególnie jest dziś rzadkością!). Nie spotkałem się jeszcze z lepszą marką niż Erca i szczerze polecam wszystkim, jako bardzo zadowolony pacjent. Dziękuję serdecznie.


Krzysztof Tomkiewicz, Gdynia