Witamy w serwisie promocji opieki paliatywnej i tradycyjnej!

Sport - istotny dla zdrowia i kondycji

Od zawsze wiadomo, iż sport jest dobry dla zdrowia. Mowa tutaj o wysiłku fizycznym nieprzekraczającym możliwości zaangażowanego w ten aktywny wypoczynek. Ruch jest dla naszego ciała równie ważny jak odpowiednia dieta. Nasze ciało wymaga wielu zabiegów, aby pozostać w dobrej kondycji, zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych. Czasy obecne, postęp elektroniki i motoryzacji ograniczają naszą naturalną potrzebę ruchu. Praca wykonywana jest w trybie siedzącym przy komputerze, dojeżdżamy do niej samochodem, nawet po drobne zakupy nie chce się nam wybrać spacerem, lecz z przyzwyczajenia i wygody wykorzystujemy auto. Dla niektórych jednym ratunkiem jest pies, który domaga się wyprowadzenia i chwili ruchu. Aktywność fizyczna jest bardzo ważna dla serca i dla naszego mózgu. Odpowiednie dotlenienie pobudza nasze krążenie, pomaga rozwiązać problemy, z którymi nie mogliśmy sobie poradzić, oraz wyzwala nasze ciało z nagromadzonych stresów i frustracji. Dodatkowo wysiłek w ciągu dnia w nocy zapewnia nam spokojny sen.

W dzisiejszych czasach ludzie zupełnie nie mają czasu na rozrywkę. Natłok pracy zabiera czas na przyjemności. Trzeba choć raz poszukać chwilkę czasu i spróbować trenować jakiś sport. Okazuje się, że sport najlepiej działa na nasz organizm. Człowiek potrzebuje dawki adrenaliny. W Polsce istnieje wiele różnych dyscyplin, w których człowiek może się wykazać sprawnością. Wiadomo, że potrzeba czasu, aby dojść do wprawy. Coraz więcej, nawet starszych ludzi, korzysta ze sportu. Zapisujemy się na zajęcia koszykówki, siatkówki i nie tylko. Chcemy zapewnić sobie jakość wolny czas oraz zapomnieć o szarej rzeczywistości. Sport daje człowiekowi wielką przyjemność. Jesteśmy sami z siebie dumni, że coś osiągami. Zdrowie tutaj odgrywa jednak najważniejszą rolę. Praca organizmu i sprawność fizyczna się poprawia. Nasze płuca podczas biegów znacznie zmieniają pracę. Całe nasze ciało jest zaangażowane w sport. Kondycja sportowca jest znacznie lepsza niż normalnego człowieka. Wszystkie części ciała są wprowadzone w ruch.

"Badania medyczne zrobiły tak niebywały postęp, że dziś praktycznie nie ma już ani jednego zdrowego człowieka."

Aldous Huxley

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi świadczeniami z zakresu pomocy medycznej oraz opieki paliatywnej. Gwarantujemy najwyższą jakość naszych usług a także prawdziwe, szczere poświęcenie, którego nie będą Państwo w stanie kupić za pieniądze. To nasze podejście do pacjenta sprawia, że od samego początku zaufały nam tysiące osób - zrobimy wszystko aby tego zaufania nie stracić, zapraszamy do współpracy!

Powody, dla których warto zainteresować sie Erca:

  • Oferujemy bezpłatną bazę wiedzy online dostępną dla każdego, bezpłatnie
  • Posiadamy najlepsze przygotowanie teoretyczne a także certyfikaty to potwierdzające
  • Na pierwszym miejscu dla nas jest pacjent oraz jego zdrowie, i tak zostanie na zawsze
  • Działamy nieprzerwanie od roku 2003 i posiadamy bardzo bogate doświadczenie
  • Po prostu, jesteśmy żeby pomagać

"Bo pomoc drugiej osobie to najwięcej, co możemy dać"

Thomas Huxwell

Opinie o pomocy od Erca

Są bezapelacyjnie najlepsi w swoim fachu! Zapewniają profesjonalną, a przede wszystkim zaangażowaną pomoc (co szczególnie jest dziś rzadkością!). Nie spotkałem się jeszcze z lepszą marką niż Erca i szczerze polecam wszystkim, jako bardzo zadowolony pacjent. Dziękuję serdecznie.


Krzysztof Tomkiewicz, Gdynia