Witamy w serwisie promocji opieki paliatywnej i tradycyjnej!

Spacer i odpoczynek - najlepsze sposoby na zdrowie

W dzisiejszych czasach ludzie zupełnie nie mają czasu na relaks. Nawał pracy i mnóstwo obowiązków zakłócają spokój. Nie ma się co dziwić, że ludzie żyją w wiecznym stresie. Ten stres ma swoje skutki uboczne. Wszystko odbija się na zdrowiu. Jesteśmy zmęczeni, niewyspani i nic nam się nie chce. Organizm człowieka szybko reaguje na negatywne odznaki. Zatem odpoczynek jest rzeczą świętą. Każdy powinien choć na chwilę odsapnąć. Nie można funkcjonować jak robot. Człowiek jest tylko człowiekiem i musimy się z tym pogodzić. Nasze zdrowie pod żadnym pozorem nie powinno ucierpieć z tego powodu. Niestety ludzie nie szanują sami siebie. Nie zdają sobie sprawy z konsekwencji. Odpoczynek jest wskazany. W tym czasie nasze ciało i dusza odpręża się i zapominamy o tym całym natłoku. Z badań wynika, że życie w wiecznym biegu zabija człowieka. Przestajemy poprawie funkcjonować. Wiecznie o czymś zapominamy. Wielu ludzi przez taki chaos zapada na zdrowiu. Choroby psychicznie szybko dopadają bezbronnych ludzi.

Pragniemy dla siebie i naszych najbliższych wszystkiego, co najlepsze. Więc od najmłodszych lat uczmy nasze pociechy jak dbać o swoje zdrowie, oczywiście musimy być dla nich wzorem do naśladowania, nie mówię tutaj o jakichś skomplikowanych rzeczach, lecz o zwykłym spacerze. Często rekompensujemy naszym dzieciom brak czasu zabawkami a tymczasem, aby pogłębić więzi i poprawić odporność swoją jak i dzieci wystarczy zabierać je regularnie na spacer. Taka aktywna forma spędzania czasu nie jest męcząca nie wymaga od nas wiele a dużo daje: zmniejsza ilość przeziębień, pobudza krążenie, przyśpiesza wzrost, pozwala odreagować stres oraz poprawia ogólną kondycję. Zagrożenie cukrzycą maleje nawet do 50%! Wiele chorób zawdzięczamy rozwojowi cywilizacji – niestety coś za coś. Najbardziej narażone są dzieci, które dużo czasu spędzają w pozycji siedzącej (szkoła, telewizor, komputer) a mało czasu poświęcają na ćwiczenia fizyczne. Uczmy się spacerować od najmłodszych lat, jest to niewielki wysiłek dla organizmu a ma same pozytywne strony.

"Badania medyczne zrobiły tak niebywały postęp, że dziś praktycznie nie ma już ani jednego zdrowego człowieka."

Aldous Huxley

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi świadczeniami z zakresu pomocy medycznej oraz opieki paliatywnej. Gwarantujemy najwyższą jakość naszych usług a także prawdziwe, szczere poświęcenie, którego nie będą Państwo w stanie kupić za pieniądze. To nasze podejście do pacjenta sprawia, że od samego początku zaufały nam tysiące osób - zrobimy wszystko aby tego zaufania nie stracić, zapraszamy do współpracy!

Powody, dla których warto zainteresować sie Erca:

  • Oferujemy bezpłatną bazę wiedzy online dostępną dla każdego, bezpłatnie
  • Posiadamy najlepsze przygotowanie teoretyczne a także certyfikaty to potwierdzające
  • Na pierwszym miejscu dla nas jest pacjent oraz jego zdrowie, i tak zostanie na zawsze
  • Działamy nieprzerwanie od roku 2003 i posiadamy bardzo bogate doświadczenie
  • Po prostu, jesteśmy żeby pomagać

"Bo pomoc drugiej osobie to najwięcej, co możemy dać"

Thomas Huxwell

Opinie o pomocy od Erca

Są bezapelacyjnie najlepsi w swoim fachu! Zapewniają profesjonalną, a przede wszystkim zaangażowaną pomoc (co szczególnie jest dziś rzadkością!). Nie spotkałem się jeszcze z lepszą marką niż Erca i szczerze polecam wszystkim, jako bardzo zadowolony pacjent. Dziękuję serdecznie.


Krzysztof Tomkiewicz, Gdynia