Witamy w serwisie promocji opieki paliatywnej i tradycyjnej!

Zdrowie pochodzi z dobrego snu

Medycyna snu jest podspecjalnością medycyny i zajmuje się diagnozą i leczeniem zaburzeń snu. Od połowy XX wieku, badania naukowe wytworzyły wiedzę, odpowiedzi i coraz częstsze zapytania na temat funkcjonowania cyklu snu. Dyscyplina ta, która szybko się rozwija, stała się podspecjalnością lekarską, uznawaną w wielu krajach. Odontologiczna medycyna snu także została uznana i poświadczona przez komitety lekarskie w wielu krajach. W Stanach Zjednoczonych, organizuje się podyplomowe programy akademickie o długości jednego roku. W niektórych krajach, naukowcy badający sen mogą być tymi samymi lekarzami, którzy leczą osoby mające problemy ze snem. Pierwsze kliniki snu zostały założone w Stanach Zjednoczonych w latach siedemdziesiątych, we współpracy z lekarzami i innymi specjalistami opieki zdrowotnej. Ich pierwszymi celami było badanie, diagnoza i leczenie bezdechu obturacyjnego podczas snu. Przy końcu XX wieku, praktycznie każdy lekarz w Stanach Zjednoczonych bez wykształcenia w medycynie snu mógł otworzyć swoją klinikę.

Odpoczynek potrzebny jest każdemu. Gdy po ciężkim dniu przykładamy głowę do poduszki czujemy jak nasze zmęczone ciało się relaksuje. Przez stres bądź zmartwienia nasz odpoczynek nie spełnia do końca swojej roli – pragniemy wyciszenia i spokoju a w głowie wciąż kłębią się myśli, które skutecznie burzą nam odpoczynek. Także wysiłek fizyczny, czy też spożywanie kawy, herbaty oraz napojów zawierających pobudzające substancje utrudniają nam osiągnięcie relaksu i zaśnięcie. Więc zakończenie 2-3 godziny przed snem męczących zajęć i poświęcenie pozostałego czasu na przyjemności pozwoli nam się zrelaksować. Kolejnym błędem, który popełniamy jest zbyt gorąca kąpiel. Pobudza ona krążenie rozgrzewa ciało i zamiast przyjemnie nas rozleniwić sprawia, że „odżywamy” zamiast się wyciszać. Gdy znajdziemy się w takiej sytuacji możemy spróbować zasugerować naszemu umysłowi taką oto sytuacje: jest cicho i spokojnie leżymy na plaży nad brzegiem szemrzącego strumienia, po którym leniwie płyną papierowe statki – jeden, drugi, trzeci…Taka autosugestia pozwoli nam się uspokoić i spokojnie zasnąć.

"Badania medyczne zrobiły tak niebywały postęp, że dziś praktycznie nie ma już ani jednego zdrowego człowieka."

Aldous Huxley

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi świadczeniami z zakresu pomocy medycznej oraz opieki paliatywnej. Gwarantujemy najwyższą jakość naszych usług a także prawdziwe, szczere poświęcenie, którego nie będą Państwo w stanie kupić za pieniądze. To nasze podejście do pacjenta sprawia, że od samego początku zaufały nam tysiące osób - zrobimy wszystko aby tego zaufania nie stracić, zapraszamy do współpracy!

Powody, dla których warto zainteresować sie Erca:

  • Oferujemy bezpłatną bazę wiedzy online dostępną dla każdego, bezpłatnie
  • Posiadamy najlepsze przygotowanie teoretyczne a także certyfikaty to potwierdzające
  • Na pierwszym miejscu dla nas jest pacjent oraz jego zdrowie, i tak zostanie na zawsze
  • Działamy nieprzerwanie od roku 2003 i posiadamy bardzo bogate doświadczenie
  • Po prostu, jesteśmy żeby pomagać

"Bo pomoc drugiej osobie to najwięcej, co możemy dać"

Thomas Huxwell

Opinie o pomocy od Erca

Są bezapelacyjnie najlepsi w swoim fachu! Zapewniają profesjonalną, a przede wszystkim zaangażowaną pomoc (co szczególnie jest dziś rzadkością!). Nie spotkałem się jeszcze z lepszą marką niż Erca i szczerze polecam wszystkim, jako bardzo zadowolony pacjent. Dziękuję serdecznie.


Krzysztof Tomkiewicz, Gdynia