Witamy w serwisie promocji opieki paliatywnej i tradycyjnej!

Znane problemy - przepuklina i żylaki

To dość niezwykła przypadłość. Najważniejszą rzeczą, z której musimy zdać sobie sprawę jest to, że przepukliny nie da leczyć się domowymi sposobami, tutaj niezbędna jest interwencja lekarska. Przepuklina to inaczej nieprawidłowe przemieszczenie się narządów w jamie brzusznej, z wiekiem powłoki chroniące narządy są coraz słabsze, więc jesteśmy coraz bardziej narażeni na wystąpienie przepukliny. Jeżeli zauważamy u siebie twardy guzek na brzuchu podczas kasłania, czy też oddawania stolca, ucisk na skórę w tym miejscu, ból podczas wysiłku fizycznego, osłabienie pracy jelit to prawdopodobnie zaobserwowaliśmy przepuklinę. Konieczna jest tutaj operacja, dzięki której błony chroniące narządy zostaną zszyte a my będziemy musieli oszczędzać się przez pewien czas. Gdy zbagatelizujemy przepuklinę, grozi nam uwięźnięcie w wyniku, którego może dojść nawet do śmierci. Ostry ból, wymioty, zaczerwienienie i stwardnienie miejsca, w którym pojawia się przepuklina jest sygnałem do natychmiastowej operacji.

Codziennie w telewizji widzimy reklamy preparatów stosowanych w zwalczaniu przewlekłej niewydolności żylnej, czyli krótko mówiąc żylaków. Są one wbrew pozorom nie tylko problem kosmetycznym, przez który nasze nogi wyglądają brzydko. Mogą powodować powstanie poważnych dolegliwości, takich jak zakrzepica. W tym przypadku skrzep z krwi przemieszczający się wzdłuż żył może doprowadzić nawet do śmierci. Ponadto żylaki przyczyniają się do powstawania owrzodzeń oraz stanów zapalnych. Ich leczenie może być wielokierunkowe. Stosuje liczne preparaty, na bazie wyciągów roślinnych, które uszczelniają naczynia krwionośne oraz poprawiają napięcie ich ścian. W sklepach zaopatrzenia medycznego można zakupić specjalne pończochy uciskowe. Niekiedy wykonuje się także operację usunięcia rozszerzonych żył. Jeśli jesteśmy narażeni na powstanie żylaków poprzez siedzącą lub stojącą pracę, musimy już wcześniej pomyśleć o tym, by im zapobiec. Dlatego warto się dużo ruszać i już zawczasu zażywać preparaty, które wzmocnią nasze żyły.

"Badania medyczne zrobiły tak niebywały postęp, że dziś praktycznie nie ma już ani jednego zdrowego człowieka."

Aldous Huxley

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi świadczeniami z zakresu pomocy medycznej oraz opieki paliatywnej. Gwarantujemy najwyższą jakość naszych usług a także prawdziwe, szczere poświęcenie, którego nie będą Państwo w stanie kupić za pieniądze. To nasze podejście do pacjenta sprawia, że od samego początku zaufały nam tysiące osób - zrobimy wszystko aby tego zaufania nie stracić, zapraszamy do współpracy!

Powody, dla których warto zainteresować sie Erca:

  • Oferujemy bezpłatną bazę wiedzy online dostępną dla każdego, bezpłatnie
  • Posiadamy najlepsze przygotowanie teoretyczne a także certyfikaty to potwierdzające
  • Na pierwszym miejscu dla nas jest pacjent oraz jego zdrowie, i tak zostanie na zawsze
  • Działamy nieprzerwanie od roku 2003 i posiadamy bardzo bogate doświadczenie
  • Po prostu, jesteśmy żeby pomagać

"Bo pomoc drugiej osobie to najwięcej, co możemy dać"

Thomas Huxwell

Opinie o pomocy od Erca

Są bezapelacyjnie najlepsi w swoim fachu! Zapewniają profesjonalną, a przede wszystkim zaangażowaną pomoc (co szczególnie jest dziś rzadkością!). Nie spotkałem się jeszcze z lepszą marką niż Erca i szczerze polecam wszystkim, jako bardzo zadowolony pacjent. Dziękuję serdecznie.


Krzysztof Tomkiewicz, Gdynia