Witamy w serwisie promocji opieki paliatywnej i tradycyjnej!

Profilaktyka zdrowotna

Ludzkość rozwija się w tempie, którego nie sposób ogarnąć, jesteśmy coraz bardziej zabiegani coraz więcej czasu poświęcamy na pracę, naukę a coraz mniej na rzeczy naprawdę ważne, czyli rodzinę, zdrowie swoje pasje. W tym amoku wiecznie niedokończonych spraw opadamy z sił i gdy już naprawdę nam coś dolega wtedy dopiero udajemy się do lekarza i niejednokrotnie jest już za późno na bezinwazyjne leczenie. Nie mamy czasu na wykonanie, choć raz w roku badań, nie wsłuchujemy się w to, co mówi nam nasz organizm, wydajemy pieniądze na niepotrzebne rzeczy a szkoda nam na wizytę u specjalisty. Doprowadzamy się do choroby a potem oczekujemy, że pigułka cudownie uleczy nasze nieodpowiedzialne zachowanie, brak zdrowego trybu życia, bagatelizowanie swoich dolegliwości. Lekarze tak jak i pacjenci także nie są bez winy, bardzo często skupiają się na leczeniu skutków nie przyczyny, nie uświadamiają nas jak mamy się odżywiać, co robić by zapobiegać a nie maskować choroby i ich skutki. Lepiej cierpieć, co jakiś czas na fotelu dentystycznym niż stracić wszystkie zęby w wieku 40 lat. Zdrowie to cenny dar, który należy szanować.

W radiu czy telewizji bardzo dużo mówi się o profilaktyce chorób. Co jakiś czas pojawiają się kampanie, które mają zachęcić ludzi do regularnych badań. W ich ramach na ulicach miast odbywają się różne happeningi czy inne akcje. Podczas nich można poddać się mammografii, czyli ultrasonograficznemu badaniu piersi lub oznaczyć poziom cholesterolu lub cukru. W organizację takich akcji coraz częściej angażują się znane firmy farmaceutyczne, które nierzadko są ich sponsorami. Z całą pewnością kampanie dotyczące popularyzacji profilaktyki są bardzo potrzebne. Nie od dziś wiadomo, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Dzięki takim akcjom możliwe jest wykrycie wczesnego stadium nowotworu, które najczęściej jest w pełni uleczalne. Niestety, bardzo często zdarza się tak, że ludzie trafiają do lekarza, gdy rak jest już bardzo zaawansowany. Profilaktyka pozwala zapobiec takim przykrym sytuacjom. Dzięki niej jesteśmy bardziej uświadomieni w sprawach zdrowia, a jak się okazuje, ta wiedza jest bardzo potrzebna.

"Badania medyczne zrobiły tak niebywały postęp, że dziś praktycznie nie ma już ani jednego zdrowego człowieka."

Aldous Huxley

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi świadczeniami z zakresu pomocy medycznej oraz opieki paliatywnej. Gwarantujemy najwyższą jakość naszych usług a także prawdziwe, szczere poświęcenie, którego nie będą Państwo w stanie kupić za pieniądze. To nasze podejście do pacjenta sprawia, że od samego początku zaufały nam tysiące osób - zrobimy wszystko aby tego zaufania nie stracić, zapraszamy do współpracy!

Powody, dla których warto zainteresować sie Erca:

  • Oferujemy bezpłatną bazę wiedzy online dostępną dla każdego, bezpłatnie
  • Posiadamy najlepsze przygotowanie teoretyczne a także certyfikaty to potwierdzające
  • Na pierwszym miejscu dla nas jest pacjent oraz jego zdrowie, i tak zostanie na zawsze
  • Działamy nieprzerwanie od roku 2003 i posiadamy bardzo bogate doświadczenie
  • Po prostu, jesteśmy żeby pomagać

"Bo pomoc drugiej osobie to najwięcej, co możemy dać"

Thomas Huxwell

Opinie o pomocy od Erca

Są bezapelacyjnie najlepsi w swoim fachu! Zapewniają profesjonalną, a przede wszystkim zaangażowaną pomoc (co szczególnie jest dziś rzadkością!). Nie spotkałem się jeszcze z lepszą marką niż Erca i szczerze polecam wszystkim, jako bardzo zadowolony pacjent. Dziękuję serdecznie.


Krzysztof Tomkiewicz, Gdynia