Witamy w serwisie promocji opieki paliatywnej i tradycyjnej!

Pielegnacja ciała i oczu

Pielęgnacja naszego ciała nie tylko jest związana z naszym wyglądem. Okazuje się, że zdrowie tutaj odgrywa także ważną rolę. Osoby, które są po zabiegu lub operacji, powinny się oszczędzać. Muszą także dbać o ranę pooperacyjną. Najlepiej, gdyby do domu przychodziła prywatna pielęgniarka, która mogłaby dokonywać oględzin i zmieniać opatrunki. Pielęgnowanie takich ran jest ważne, ponieważ może wdać się zakażenie. Koszta pielęgniarki domowej są duże. Pielęgnacja zdrowia kojarzy nam się także z dbaniem o odżywianie i uprawianie sportu. Najlepiej takimi rzeczami zajmować się od młodych lat, ponieważ te nawyki od młodych lat najlepiej nabierać. Jak się jest starszym to zupełnie łatwiej to nam wychodzi. Lekarz także dbają o nasze zdrowie, oglądają rany i zalecają odpowiednie płyny do przemywania. Pielęgniarka wykonuje opatrunki, aby wszystko się goiło i oczyszczało. Pielęgnowanie ran i ciała jest potrzebne. Dzięki temu wiemy, że żadna choroba się do nas nie przyplącze. Nie musimy się o to martwić, jeżeli będzie przestrzegać zaleceń lekarza.

Oczy są dla poetów zwierciadłami duszy, lecz nam zwykłym śmiertelnikom bardzo ułatwiają życie. Dbanie o ich dobrą kondycje powinno, więc być dla nas priorytetem, niestety jesteśmy skonstruowani, aby nie dostrzegać zagrożeń i zbyt późno reagujemy na oczywiste fakty. Nasze oczy, aby długo i dobrze nam służyć także potrzebują odpowiedniej diety bogatej w beta karoten, cynk, luteinę, kwasy omega3. Odpowiednia ilość tych suplementów diety chroni nas przed schorzeniem zwanym zwyrodnieniem plamki żółtej. Ta choroba wyniszcza siatkówkę oka i powoduje zaburzenia ostrości widzenia, co prowadzi do częściowej ślepoty: nie rozpoznajemy kolorów, twarzy, nie mówiąc już o czytaniu. Zbyt późno wykryta przez okulistę nie ma możliwości skutecznego leczenia, jedynie profilaktyka może opóźnić bądź całkowicie zapobiec rozwojowi tej choroby. Spożywając orzechy, kasze, chleb pełnoziarnisty, marchew, szpinak, ryby morskie możemy sami ustrzec się przed nieprzyjemnymi konsekwencjami tej choroby.

"Badania medyczne zrobiły tak niebywały postęp, że dziś praktycznie nie ma już ani jednego zdrowego człowieka."

Aldous Huxley

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi świadczeniami z zakresu pomocy medycznej oraz opieki paliatywnej. Gwarantujemy najwyższą jakość naszych usług a także prawdziwe, szczere poświęcenie, którego nie będą Państwo w stanie kupić za pieniądze. To nasze podejście do pacjenta sprawia, że od samego początku zaufały nam tysiące osób - zrobimy wszystko aby tego zaufania nie stracić, zapraszamy do współpracy!

Powody, dla których warto zainteresować sie Erca:

  • Oferujemy bezpłatną bazę wiedzy online dostępną dla każdego, bezpłatnie
  • Posiadamy najlepsze przygotowanie teoretyczne a także certyfikaty to potwierdzające
  • Na pierwszym miejscu dla nas jest pacjent oraz jego zdrowie, i tak zostanie na zawsze
  • Działamy nieprzerwanie od roku 2003 i posiadamy bardzo bogate doświadczenie
  • Po prostu, jesteśmy żeby pomagać

"Bo pomoc drugiej osobie to najwięcej, co możemy dać"

Thomas Huxwell

Opinie o pomocy od Erca

Są bezapelacyjnie najlepsi w swoim fachu! Zapewniają profesjonalną, a przede wszystkim zaangażowaną pomoc (co szczególnie jest dziś rzadkością!). Nie spotkałem się jeszcze z lepszą marką niż Erca i szczerze polecam wszystkim, jako bardzo zadowolony pacjent. Dziękuję serdecznie.


Krzysztof Tomkiewicz, Gdynia