Witamy w serwisie promocji opieki paliatywnej i tradycyjnej!

Mammografia w walce z rakiem piersi

Nowotwory plasują się w czołówce chorób, które odpowiedzialne są za zgony w naszym kraju. Nasilenie ich występowania nastąpiło w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat. Chociaż ogromy wpływ na rozwój raka mają geny, które posiadamy, nie bez znaczenia pozostaje także środowisko, w jakim przyszło nam życia. Wzrost jego zanieczyszczenia zbiegł się w czasie z coraz częstszymi zachorowaniami na przeróżne nowotwory. Jest to szczególnie widoczne na przykładzie dziury ozonowej, która przyczyniła się do tego, że wiele osób cierpi na czerniaka, czyli raka skóry, który dawniej był bardzo rzadko spotykany. Ogromny wpływ na powstanie nowotworu ma także palenie papierosów oraz nadmierne picie alkoholu. Również sposób odżywiania nie pozostaje bez znaczenia. By ustrzec się nowotworu, musimy po prostu o siebie dbać, co powinno obejmować prawidłową dietę, odpowiednią ilość ruchu oraz redukcję stresu. Jeśli dołączymy do tego regularne badania profilaktyczne, znacznie obniżymy ryzyko zachorowania na nowotwór.

To badanie, które jest obowiązkiem każdej kobiety. Piersi mniejsze czy większe są naszą ozdobą i niestety powodem do zmartwienia. Za duże utrudniają bieganie! Za małe trzeba wypełniać miseczki! Lecz do największych problemów należą zmiany nowotworowe i zwapnienia, które z wiekiem dotykają naszych piersi. Mammografia to badanie, które pozwoli nam spać spokojnie ze świadomościom, że w naszych piersiach nie ma niebezpiecznych zmian. Obowiązkowemu badaniu mammograficznemu powinny się poddać kobiety po 40 roku życia. Jest to badanie bardzo dokładne i całkowicie nieinwazyjne, choć wywołuje dyskomfort i ból na skutek spłaszczenia piersi. Niestety jest to konieczność, ponieważ im cieńsza jest nasza pierś tym lepiej widać każdą zmianę. Kobiety, które są w ciąży, mają implanty piersi, mają bardzo małe piersi lub nie ukończyły 30 roku życia mammografia nie może być zrobiona. Uważnie obserwujmy swoje ciało ono daje nam sygnały, gdy coś jest coś nie tak. Nie bagatelizujmy dolegliwości i pamiętajmy o okresowych badaniach a na pewno wyjdzie nam to na zdrowie.

"Badania medyczne zrobiły tak niebywały postęp, że dziś praktycznie nie ma już ani jednego zdrowego człowieka."

Aldous Huxley

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi świadczeniami z zakresu pomocy medycznej oraz opieki paliatywnej. Gwarantujemy najwyższą jakość naszych usług a także prawdziwe, szczere poświęcenie, którego nie będą Państwo w stanie kupić za pieniądze. To nasze podejście do pacjenta sprawia, że od samego początku zaufały nam tysiące osób - zrobimy wszystko aby tego zaufania nie stracić, zapraszamy do współpracy!

Powody, dla których warto zainteresować sie Erca:

  • Oferujemy bezpłatną bazę wiedzy online dostępną dla każdego, bezpłatnie
  • Posiadamy najlepsze przygotowanie teoretyczne a także certyfikaty to potwierdzające
  • Na pierwszym miejscu dla nas jest pacjent oraz jego zdrowie, i tak zostanie na zawsze
  • Działamy nieprzerwanie od roku 2003 i posiadamy bardzo bogate doświadczenie
  • Po prostu, jesteśmy żeby pomagać

"Bo pomoc drugiej osobie to najwięcej, co możemy dać"

Thomas Huxwell

Opinie o pomocy od Erca

Są bezapelacyjnie najlepsi w swoim fachu! Zapewniają profesjonalną, a przede wszystkim zaangażowaną pomoc (co szczególnie jest dziś rzadkością!). Nie spotkałem się jeszcze z lepszą marką niż Erca i szczerze polecam wszystkim, jako bardzo zadowolony pacjent. Dziękuję serdecznie.


Krzysztof Tomkiewicz, Gdynia