Witamy w serwisie promocji opieki paliatywnej i tradycyjnej!

Otylość, nadciśnienie - niebezpieczny związek?

Każda kobieta, która choć raz w swoim życiu próbowała się odchudzać wie ile trzeba wysiłku włożyć w ograniczenie kalorii. Aby zdrowiej się odżywiać należy ograniczyć ilość tłuszczów, które dostarczamy naszemu organizmowi. Dokonajmy drobnych aczkolwiek istotnych zmian w produktach, które kupujemy, mleko pełnotłuste zamieńmy na chude, ograniczmy spożycie masła i margaryny, zrezygnujmy albo, choć postarajmy się ograniczyć spożywanie biszkoptów, naleśników, makaronów i ciastek. Kategorycznie wystrzegać się należy śmieciowego jedzenia, czyli fast fordów. Podczas gotowanie starajmy się nie smażyć, ale gotować na parze i grillować potrawy nie są wtedy tak kaloryczne i zachowują więcej wartości odżywczych. Nadmiar tłuszczu usuwajmy, np. z kurczaka należy usunąć skórę, która jest najtłustsza. Nie zapominajmy o jedzeniu warzyw i owoców, są niskokaloryczne bogate w witaminy i możemy zaspokoić nimi uczucie głodu. Tak odświeżone i nieco zmodyfikowane nawyki żywieniowe powinny przynieść wymierne efekty.

Nadciśnienie, jak wskazuje sama jego nazwa, to zbyt wysokie ciśnienie krwi. Cierpi na nie coraz więcej osób, a co gorsza schorzenie to dotyka już wielu młodych ludzi. Z całą pewnością do powstania nadciśnienia przyczynia się zbyt duża masa ciała, czyli otyłoś. Pośredni wpływ mają więc siedzący tryb życia oraz spożywanie ogromnych ilości tłustego i pełnego cukru jedzenia. Naukowcy twierdzą, że pewne znaczenie ma także używanie w nadmiarze soli. Z całą pewnością do rozwoju nadciśnienia przyczynia się także stres i palenie papierosów. Terapia obejmuje przyjmowanie leków, ale także pewną zmianę trybu życia, opierającą się na większej ilości ruchu oraz mniej kalorycznej, zdrowszej. Bardzo często lekarze zalecają także natychmiastową redukcję masy ciała. Stosowanie się do tych wskazań jest niezwykle ważne, podobnie jak regularne zażywanie leków oraz kontrolowanie stanu ciśnienia. Nieleczone nadciśnienie w najlepszym wypadku powoduje bóle i zawroty głowy, ale nader często prowadzi także do uszkodzenia nerek.

"Badania medyczne zrobiły tak niebywały postęp, że dziś praktycznie nie ma już ani jednego zdrowego człowieka."

Aldous Huxley

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi świadczeniami z zakresu pomocy medycznej oraz opieki paliatywnej. Gwarantujemy najwyższą jakość naszych usług a także prawdziwe, szczere poświęcenie, którego nie będą Państwo w stanie kupić za pieniądze. To nasze podejście do pacjenta sprawia, że od samego początku zaufały nam tysiące osób - zrobimy wszystko aby tego zaufania nie stracić, zapraszamy do współpracy!

Powody, dla których warto zainteresować sie Erca:

  • Oferujemy bezpłatną bazę wiedzy online dostępną dla każdego, bezpłatnie
  • Posiadamy najlepsze przygotowanie teoretyczne a także certyfikaty to potwierdzające
  • Na pierwszym miejscu dla nas jest pacjent oraz jego zdrowie, i tak zostanie na zawsze
  • Działamy nieprzerwanie od roku 2003 i posiadamy bardzo bogate doświadczenie
  • Po prostu, jesteśmy żeby pomagać

"Bo pomoc drugiej osobie to najwięcej, co możemy dać"

Thomas Huxwell

Opinie o pomocy od Erca

Są bezapelacyjnie najlepsi w swoim fachu! Zapewniają profesjonalną, a przede wszystkim zaangażowaną pomoc (co szczególnie jest dziś rzadkością!). Nie spotkałem się jeszcze z lepszą marką niż Erca i szczerze polecam wszystkim, jako bardzo zadowolony pacjent. Dziękuję serdecznie.


Krzysztof Tomkiewicz, Gdynia