Witamy w serwisie promocji opieki paliatywnej i tradycyjnej!

Migrena - nieprzyjemny problem

Migrenę zazwyczaj się lekceważy i wyśmiewa. Ot zwykły ból głowy, lecz ten ból może nawet uniemożliwić normalne funkcjonowanie. Rozszerzające się naczynka w czaszce powodują podrażnienie przestrzeni okołotętniczych a receptory, których w tym rejonie jest najwięcej powodują uczucie bólu. Do dziś nieznane są przyczyny powstawania migren, ale według chorych do napadów dochodzi najczęściej na skutek: głodu, zmian pogodowych, zaburzeń hormonalnych, stresu, zmęczenia, duszących zapachów. Migrenę dzieli się na 3 fazy: fazę zwiastunów, aury, bólu głowy, podapadową. Pierwsza faza pojawia się kilka dni przed wystąpieniem migreny, objawem jest drażliwość, napady agresji, zmęczenia. Druga faza: aury to objawy wzrokowe, czuciowe, ruchowe, które mogą wystąpić podczas ataku. Kolejna to faza: ból głowy tej nie trzeba nawet opisywać, może trwać od kilku do kilkunastu godzin. Faza ponapadowa to etap, w którym ciało zmęczone migreną słabnie. Nie lekceważmy bólu, jest on dolegliwością, która oznacza, że coś jest nie tak z naszym zdrowiem.

Każdego z nas boli czasem głowa. Wynika to z niewyspania, zmęczenia, czy nawet złej pogody. Migrena jest dużo poważniejszym i bardziej uciążliwym bólem głowy. Z reguły występuje tylko po jej jednej stronie. Towarzyszy jej uczucie pulsowania. Często pojawia się światłowstręt, który powoduje, że chory musi leżeć w ciemności. Przeszkadzają mu nawet bardzo ciche dźwięki. Migrena nierzadko wywołuje także nudności i zawroty głowy, przez co nie jesteśmy w stanie przejść nawet kilku kroków. Najczęściej wyklucza ona chorego z życia społecznego na kilkanaście godzin. Jej pojawienie się czasem związane jest z panującą na zewnątrz aurą, a szczególnie wysokością ciśnienia atmosferycznego. Niektórzy ludzie reagują migreną na różne stresujące sytuacje życiowe. Czasem cierpią na nią także nastolatki w okresie dojrzewania. Niestety nie zawsze skuteczne w walce z dolegliwościami migrenowymi okazują się być zwykłe środki przeciwbólowe. Dlatego chory musi skorzystać z porady lekarza, który zapisze silniejsze leki dostępne jedynie na receptę.

"Badania medyczne zrobiły tak niebywały postęp, że dziś praktycznie nie ma już ani jednego zdrowego człowieka."

Aldous Huxley

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi świadczeniami z zakresu pomocy medycznej oraz opieki paliatywnej. Gwarantujemy najwyższą jakość naszych usług a także prawdziwe, szczere poświęcenie, którego nie będą Państwo w stanie kupić za pieniądze. To nasze podejście do pacjenta sprawia, że od samego początku zaufały nam tysiące osób - zrobimy wszystko aby tego zaufania nie stracić, zapraszamy do współpracy!

Powody, dla których warto zainteresować sie Erca:

  • Oferujemy bezpłatną bazę wiedzy online dostępną dla każdego, bezpłatnie
  • Posiadamy najlepsze przygotowanie teoretyczne a także certyfikaty to potwierdzające
  • Na pierwszym miejscu dla nas jest pacjent oraz jego zdrowie, i tak zostanie na zawsze
  • Działamy nieprzerwanie od roku 2003 i posiadamy bardzo bogate doświadczenie
  • Po prostu, jesteśmy żeby pomagać

"Bo pomoc drugiej osobie to najwięcej, co możemy dać"

Thomas Huxwell

Opinie o pomocy od Erca

Są bezapelacyjnie najlepsi w swoim fachu! Zapewniają profesjonalną, a przede wszystkim zaangażowaną pomoc (co szczególnie jest dziś rzadkością!). Nie spotkałem się jeszcze z lepszą marką niż Erca i szczerze polecam wszystkim, jako bardzo zadowolony pacjent. Dziękuję serdecznie.


Krzysztof Tomkiewicz, Gdynia