Witamy w serwisie promocji opieki paliatywnej i tradycyjnej!

Kardiologia przeciw zakrzepom i zawalom serca

Kardiologia jest gałęzią medycyny chorób wewnętrznych, która zajmuje się schorzeniami serca i układu krążenia. Jest jedną ze specjalizacji lekarskich, to znaczy że nie obejmuje chirurgii, chociaż wiele chorób serca wymagają zabiegów chirurgicznych, przez co zespół kardiologiczny zwykle składa się z kardiologa, chirurga serca i fizjatry, a czasami też z innych specjalistów, kiedy choroba pacjenta tego wymaga. Jak to ma miejsce z innymi gałęziami medycyny, kardiologia jest jedną ze specjalności, które najbardziej rozwinęły się w ostatnich dekadach, głównie poprzez znacznego postępu techniki w dziedzinie elektroniki i medycyny nuklearnej. Jest jedną z najważniejszych w ostatnich latach, ponieważ przez nią, człowiek uzyskał najwięcej informacji o tym, jak o siebie dbać. Do zadań kardiologa należy: badanie pacjentów i zalecenie leczenia, odczyt i uzupełnienie historii choroby, zajmowanie się nagłymi wypadkami, konsultowanie się z innymi lekarzami, zalecanie pacjentom zdrowego trybu życia, używania rezonancji magnetycznej i tomografii do diagnozowania problemów ze zdrowiem.

Dzisiaj dużo słyszy się o zawale. Niestety, zdarza się on coraz większej ilości osób. Przyczynia się do tego sposób i tryb naszego życia. Za mała ilość ruchu, niewłaściwa dieta, palenie papierosów są bardzo szkodliwe dla naszego zdrowia i powodują problemy z krążeniem. Zawał, czyli martwica mięśnia sercowego jest ich skutkiem. Jeśli zobaczymy gdziekolwiek osobę, która skarży się na ból w okolicy mostka, ma na czole zimny pot i jest blada, powinniśmy jak najszybciej reagować. Z dużym prawdopodobieństwem możemy stwierdzić, że cierpi ona na zawał. W takiej sytuacji najważniejsze jest to, by jak najszybciej wezwać pogotowie. Martwica mięśnia sercowego często kończy się śmiercią, jest zawał jest rozległy, a pomoc nie została wystarczająco szybko udzielona. Po wyjściu ze szpitala chory musi prowadzić oszczędny tryb życia, rygorystyczną dietę, zaniechać palenia papierosów oraz picia alkoholu, a także ograniczyć stres. W przeciwnym wypadku może spotkać go kolejny zawał, wraz z którym rośnie prawdopodobieństwo śmierci.

"Badania medyczne zrobiły tak niebywały postęp, że dziś praktycznie nie ma już ani jednego zdrowego człowieka."

Aldous Huxley

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi świadczeniami z zakresu pomocy medycznej oraz opieki paliatywnej. Gwarantujemy najwyższą jakość naszych usług a także prawdziwe, szczere poświęcenie, którego nie będą Państwo w stanie kupić za pieniądze. To nasze podejście do pacjenta sprawia, że od samego początku zaufały nam tysiące osób - zrobimy wszystko aby tego zaufania nie stracić, zapraszamy do współpracy!

Powody, dla których warto zainteresować sie Erca:

  • Oferujemy bezpłatną bazę wiedzy online dostępną dla każdego, bezpłatnie
  • Posiadamy najlepsze przygotowanie teoretyczne a także certyfikaty to potwierdzające
  • Na pierwszym miejscu dla nas jest pacjent oraz jego zdrowie, i tak zostanie na zawsze
  • Działamy nieprzerwanie od roku 2003 i posiadamy bardzo bogate doświadczenie
  • Po prostu, jesteśmy żeby pomagać

"Bo pomoc drugiej osobie to najwięcej, co możemy dać"

Thomas Huxwell

Opinie o pomocy od Erca

Są bezapelacyjnie najlepsi w swoim fachu! Zapewniają profesjonalną, a przede wszystkim zaangażowaną pomoc (co szczególnie jest dziś rzadkością!). Nie spotkałem się jeszcze z lepszą marką niż Erca i szczerze polecam wszystkim, jako bardzo zadowolony pacjent. Dziękuję serdecznie.


Krzysztof Tomkiewicz, Gdynia