Witamy w serwisie promocji opieki paliatywnej i tradycyjnej!

Rola ginekologa w prowadzeniu ciąży

Ginekologia oznacza dosłownie naukę o kobiecie, a w medycynie oznacza specjalizację, która zajmuje się chorobami układu rozrodczego kobiety (macicy, pochwy i jajników). Istnieje ponadto, specjalizacja w położnictwie, do tego stopnia że prawie wszyscy obecni ginekolodzy są położnikami. Jak to ma miejsce z resztą praktyki medycyny, głównymi narzędziami do diagnozowania ginekologicznego są historia choroby i badanie. Niemniej jednak, badanie ginekologiczne zawsze uważano jednak za dużo bardziej intymne niż zwykłe badanie. Wymaga także specjalnych narzędzi do tego zawodu, jakim jest wziernik, który pozwala na wycofanie tkanek pochwy w celu zbadania szyjki macicy. Ginekolodzy są specjalistami w diagnostyce i leczeniu objawów związanych z chorobami takimi jak: rak i choroby przedrakowe narządów rodnych, nietrzymanie moczu, brak miesiączki, bolesne miesiączkowanie, bezpłodność, krwotok miesiączkowy (wyjątkowo obfite miesiączki), objaw który często prowadzi do przeprowadzenia histerektomii itp.

Ciąża stanowi piękny i niezwykły okres w życiu kobiety. Towarzyszy jej wielka radość, ciekawość, ale też nierzadko strach o zdrowie potomka. Ważne jest, by podejść do planowanej ciąży rozsądnie. Przed nią należy się przebadać. Dokładnej instrukcji może nam udzielić lekarz ginekolog. Należy wykluczyć ewentualne infekcje w obrębie okolic intymnych, poddać się cytologii, oraz powinno się wykonać rutynowe badanie krwi wraz z oznaczeniem jej grupy, jeśli jest nieznana. Badaniem charakterystycznym przed planowanym zajściem w ciąże jest sprawdzenie obecności przeciwciał różyczki, gdyż zachorowanie na nią w tym okresie może się skończyć poronieniem lub urodzeniem dziecka z licznymi wadami rozwojowymi. Przyszła matka musi zbadać także poziom hormonów, szczególnie tarczycy. Powinna również pamiętać o oznaczeniu przeciwciał toksoplazmozy i cytomegalii, gdyż wirusy te podobnie są bardzo szkodliwe dla nienarodzonego dziecka. Jednak dzięki wykonaniu tych badań możemy być pewne, że nasza ciąża przebiegnie prawidłowo.

"Badania medyczne zrobiły tak niebywały postęp, że dziś praktycznie nie ma już ani jednego zdrowego człowieka."

Aldous Huxley

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi świadczeniami z zakresu pomocy medycznej oraz opieki paliatywnej. Gwarantujemy najwyższą jakość naszych usług a także prawdziwe, szczere poświęcenie, którego nie będą Państwo w stanie kupić za pieniądze. To nasze podejście do pacjenta sprawia, że od samego początku zaufały nam tysiące osób - zrobimy wszystko aby tego zaufania nie stracić, zapraszamy do współpracy!

Powody, dla których warto zainteresować sie Erca:

  • Oferujemy bezpłatną bazę wiedzy online dostępną dla każdego, bezpłatnie
  • Posiadamy najlepsze przygotowanie teoretyczne a także certyfikaty to potwierdzające
  • Na pierwszym miejscu dla nas jest pacjent oraz jego zdrowie, i tak zostanie na zawsze
  • Działamy nieprzerwanie od roku 2003 i posiadamy bardzo bogate doświadczenie
  • Po prostu, jesteśmy żeby pomagać

"Bo pomoc drugiej osobie to najwięcej, co możemy dać"

Thomas Huxwell

Opinie o pomocy od Erca

Są bezapelacyjnie najlepsi w swoim fachu! Zapewniają profesjonalną, a przede wszystkim zaangażowaną pomoc (co szczególnie jest dziś rzadkością!). Nie spotkałem się jeszcze z lepszą marką niż Erca i szczerze polecam wszystkim, jako bardzo zadowolony pacjent. Dziękuję serdecznie.


Krzysztof Tomkiewicz, Gdynia