Witamy w serwisie promocji opieki paliatywnej i tradycyjnej!

Eskulap i wprowadzenie do medycyny

Edward Jenner, odkrył szczepionki ponieważ zauważył jak dojarki krów, które zarażały się wirusem ospy krowiej, po stykaniu się z krostami, były odporne na ospę. Tak rozpoczął się proces szczepienia. Obecnie znajomość genomu człowieka rozpoczęła mieć duży wpływ na medycynę. Z tego powodu rozpoznano wiele dolegliwości powiązanych z odpowiednim genem. Dlatego Biologia komórkowa i genetyka skupiają się w sprawowaniu praktyki lekarskiej, niemniej jednak ta metoda jest jednak w zalążkach. Kij Eskulapa jest używany jako światowy symbol medycyny. Jest to kij z owijającym się wężem, reprezentującym greckiego boga Eskulapa. Symbol ten jest używany przez organizacje takie jak Światowa Organizacja Zdrowia czy też Amerykańskie Towarzystwo Medyczne i Osteopatyczne, Brytyjskie Towarzystwo Medyczne i Australijskie Towarzystwo Medyczne.  Jest także używany przez różne fakultety medycyny na całym świecie. Kształcenie lekarzy różni się jednak w zależności od kraju, obejmuje jednak zbiór zajęć teoretycznych i praktycznych.

Medycyna nie jest tylko zbiorem wiedzy teoretyczno-praktycznych, tylko jest dyscypliną, która w idealnych warunkach ma następującą podstawę. Lekarz, jest podmiotem czynnym w procesie sanitarnym. Chory jest podmiotem biernym, dlatego jest pacjentem. Jednostka szpitalna, choroba jest połączeniem związku lekarza z chorym. Praktyka medycyny, ucieleśniona w lekarzu, łączy zarówno sztukę zastosowania wiedzy jak i technikę do wykonywania usługi zdrowotnej. To dwuwymiarowe połączenie w założeniu praktyki lekarskiej koncentruje się wokół związku lekarza z pacjentem, które jest koniecznym ośrodkiem aby działanie lekarza mogło zaangażować się w potrzebie sanitarnej pacjenta. W relacji z pacjentem, w obrębie sanitarnym, ustanawiają się w ten sam sposób połączenia z innymi podmiotami zdrowia (pielęgniarzami, farmaceutami, itp), które biorą udział w procesie. Lekarz, podczas wizyty, przechodzi przez proces razem z pacjentem, podczas którego ważne jest zachowanie odpowiednich reguł, które pozwolą na wystawienie poprawnej diagnozy.

"Badania medyczne zrobiły tak niebywały postęp, że dziś praktycznie nie ma już ani jednego zdrowego człowieka."

Aldous Huxley

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi świadczeniami z zakresu pomocy medycznej oraz opieki paliatywnej. Gwarantujemy najwyższą jakość naszych usług a także prawdziwe, szczere poświęcenie, którego nie będą Państwo w stanie kupić za pieniądze. To nasze podejście do pacjenta sprawia, że od samego początku zaufały nam tysiące osób - zrobimy wszystko aby tego zaufania nie stracić, zapraszamy do współpracy!

Powody, dla których warto zainteresować sie Erca:

  • Oferujemy bezpłatną bazę wiedzy online dostępną dla każdego, bezpłatnie
  • Posiadamy najlepsze przygotowanie teoretyczne a także certyfikaty to potwierdzające
  • Na pierwszym miejscu dla nas jest pacjent oraz jego zdrowie, i tak zostanie na zawsze
  • Działamy nieprzerwanie od roku 2003 i posiadamy bardzo bogate doświadczenie
  • Po prostu, jesteśmy żeby pomagać

"Bo pomoc drugiej osobie to najwięcej, co możemy dać"

Thomas Huxwell

Opinie o pomocy od Erca

Są bezapelacyjnie najlepsi w swoim fachu! Zapewniają profesjonalną, a przede wszystkim zaangażowaną pomoc (co szczególnie jest dziś rzadkością!). Nie spotkałem się jeszcze z lepszą marką niż Erca i szczerze polecam wszystkim, jako bardzo zadowolony pacjent. Dziękuję serdecznie.


Krzysztof Tomkiewicz, Gdynia