Witamy w serwisie promocji opieki paliatywnej i tradycyjnej!

Konsekwencje stresu: depresja

Żyjemy za szybko, zbyt intensywnie. Nasze organizmy funkcjonują niejednokrotnie w skrajnym wyczerpaniu. Praca, ciągłe podnoszenie swoich kwalifikacji, nauka, dom, rodzina to dużo obowiązków, na które niestety doba to mało. A gdzie w tym wszystkim nasze potrzeby, dbanie o zdrowie dobre samopoczucie, małe przyjemności i pasje. Te rzeczy zostały wyparte z powodu natłoku ważniejszych obowiązków, a co może być ważniejszego niż nasze zdrowie, co będzie, jeżeli je stracimy czy wtedy nasze życie się przewartościuje? Dopiero utrata tak cennego daru, jakim jest zdrowie, uświadamia nam jak ważna jest rodzina chwila dla siebie, dbanie o zdrowie. Stres, który jest przyczyną bólów głowy, zaparć, biegunek, bóli mięśni, ciągłego uczucia zmęczenia a nawet może doprowadzić do depresji jest wręcz chorobą cywilizacyjną. Zabija całą radość z życia, wprawia nasz organizm w stan ciągłego napięcia i sprawia, że nikniemy w oczach. Jeżeli tak ma wyglądać życie, ciągły kołowrotek niekończących się obowiązków, to warto przystanąć na chwilę i znaleźć pośród całego tego zabiegania chwilę dla siebie.

Depresja to choroba przez wiele osób traktowana jako swoisty wymysł, typowe lenistwo. Tymczasem jest to bardzo poważna dolegliwość, na którą cierpi obecnie coraz więcej osób. Nierzadko przybiera ona bardzo ciężką formę, która uniemożliwia samodzielne funkcjonowanie. Chory nie jest w stanie wykonać najprostszych czynności, zapomina nawet o takich elementarnych sprawach jak jedzenie. Są też lżejsze formy depresji, które objawiają się głównie melancholią, smutkiem, płaczliwością, problemami z zasypianiem. Przy leczeniu tej choroby obok środków farmakologicznych musi być stosowana psychoterapia. Nierzadko konieczny okazuje się pobyt w szpitalu. Niestety nadal często depresja prowadzi do samobójstwa. Wiele osób cierpi na sezonową odmianę tej choroby, która objawia się znacznym i długotrwałym obniżeniem nastroju w sezonie jesienno-zimowym, co spowodowane jest przygnębiającą aurą oraz niedostatkiem światła słonecznego. Czasem skuteczny w jej zwalczaniu okazuje się wyjazd w ciepłe kraje.

"Badania medyczne zrobiły tak niebywały postęp, że dziś praktycznie nie ma już ani jednego zdrowego człowieka."

Aldous Huxley

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi świadczeniami z zakresu pomocy medycznej oraz opieki paliatywnej. Gwarantujemy najwyższą jakość naszych usług a także prawdziwe, szczere poświęcenie, którego nie będą Państwo w stanie kupić za pieniądze. To nasze podejście do pacjenta sprawia, że od samego początku zaufały nam tysiące osób - zrobimy wszystko aby tego zaufania nie stracić, zapraszamy do współpracy!

Powody, dla których warto zainteresować sie Erca:

  • Oferujemy bezpłatną bazę wiedzy online dostępną dla każdego, bezpłatnie
  • Posiadamy najlepsze przygotowanie teoretyczne a także certyfikaty to potwierdzające
  • Na pierwszym miejscu dla nas jest pacjent oraz jego zdrowie, i tak zostanie na zawsze
  • Działamy nieprzerwanie od roku 2003 i posiadamy bardzo bogate doświadczenie
  • Po prostu, jesteśmy żeby pomagać

"Bo pomoc drugiej osobie to najwięcej, co możemy dać"

Thomas Huxwell

Opinie o pomocy od Erca

Są bezapelacyjnie najlepsi w swoim fachu! Zapewniają profesjonalną, a przede wszystkim zaangażowaną pomoc (co szczególnie jest dziś rzadkością!). Nie spotkałem się jeszcze z lepszą marką niż Erca i szczerze polecam wszystkim, jako bardzo zadowolony pacjent. Dziękuję serdecznie.


Krzysztof Tomkiewicz, Gdynia