Witamy w serwisie promocji opieki paliatywnej i tradycyjnej!

Dentysta i wymogi higieny

Kto lubi chodzić do dentysty? Osoby takie zdarzają się niesamowicie rzadko, a specjalista tego typu należy do najbardziej nielubianych lekarzy. Pierwsza myśl, która nam przychodzi do głowy, gdy widzimy gdzieś gabinet stomatologiczny czy nawet jego reklamę, to wiertła i dźwięk borowania. Jednak dentysta zajmuje się nie tylko leczeniem zębów, które bywa po prostu bolesne i dlatego tak wiele osób myśli o nim z niechęcią czy wręcz przerażeniem. Stomatolog może zadbać także o estetyczny wygląd naszych zębów. Jeśli mamy brzydki, krzywy zgryz powinniśmy się udać do wyspecjalizowanego ortodonty. Inne zabiegi, które umożliwiają posiadanie zachwycającego uśmiechu gwiazdy filmowej to między innymi usuwanie osadu i kamienia nazębnego. Mimo wszystko warto jednak chodzić na regularne wizyty u stomatologa, które powinny odbywać się co 6 miesięcy. Dzięki temu będziemy mieć zdrowe, piękne zęby. Poza tym jak wiadomo, wyleczenie małego ubytku jest łatwiejsze i mniej bolesne niż leczenie zaawansowanej próchnicy.

Utrzymanie organizmu w odpowiednim stanie nie jest łatwe. Ludzie doszukują różnych sposobów, aby nie złapać choroby. Niestety to nie możliwe. Zbyt duża ilość bakterii panuje w powietrzu, żeby przed nimi uciec. Higiena osobista powinna być szczególnie pod kontrolą. Najwięcej bakterii znajdujemy w miejscach takich jak restauracje, kiedy korzystamy z toalety. Wiadomo, że o porządek dba obsługa. Niestety sami musimy pomyśleć o tym, że czysto w tych miejscach nie jest. Problem tkwi także w tym, że latem człowiek bardzo się poci. Powinniśmy wiec przy każdej wolnej chwili myć się. Najlepszym rozwiązaniem na latem jest kąpiel pod prysznicem. Wszystkie bakterie, które mamy na ciele spływają do otworu. W wannie zazwyczaj leży się w nich i nadal pozostają na skórze. Higiena powinna być jak najbardziej przestrzegana. Nie możemy sobie pozwolić na konsumpcje nie umytych warzyw czy owoców. Te wszystkie bakterie wkraczają do naszego wnętrz i stąd powstają różne zarazy i choroby. Nasze zdrowie automatycznie jest zachwiane. Organizm automatycznie traci odporność. Jesteśmy bardziej podatni na choroby.

"Badania medyczne zrobiły tak niebywały postęp, że dziś praktycznie nie ma już ani jednego zdrowego człowieka."

Aldous Huxley

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi świadczeniami z zakresu pomocy medycznej oraz opieki paliatywnej. Gwarantujemy najwyższą jakość naszych usług a także prawdziwe, szczere poświęcenie, którego nie będą Państwo w stanie kupić za pieniądze. To nasze podejście do pacjenta sprawia, że od samego początku zaufały nam tysiące osób - zrobimy wszystko aby tego zaufania nie stracić, zapraszamy do współpracy!

Powody, dla których warto zainteresować sie Erca:

  • Oferujemy bezpłatną bazę wiedzy online dostępną dla każdego, bezpłatnie
  • Posiadamy najlepsze przygotowanie teoretyczne a także certyfikaty to potwierdzające
  • Na pierwszym miejscu dla nas jest pacjent oraz jego zdrowie, i tak zostanie na zawsze
  • Działamy nieprzerwanie od roku 2003 i posiadamy bardzo bogate doświadczenie
  • Po prostu, jesteśmy żeby pomagać

"Bo pomoc drugiej osobie to najwięcej, co możemy dać"

Thomas Huxwell

Opinie o pomocy od Erca

Są bezapelacyjnie najlepsi w swoim fachu! Zapewniają profesjonalną, a przede wszystkim zaangażowaną pomoc (co szczególnie jest dziś rzadkością!). Nie spotkałem się jeszcze z lepszą marką niż Erca i szczerze polecam wszystkim, jako bardzo zadowolony pacjent. Dziękuję serdecznie.


Krzysztof Tomkiewicz, Gdynia