Witamy w serwisie promocji opieki paliatywnej i tradycyjnej!

Formy rehabilitacji i ćwiczeń fizycznych dla zdrowia

Wielu ludzi zastanawia się jaki tryb życia powinno się stosować, aby być zdrowym. Otóż to wszystko zależy od organizmu człowieka. Jedni ludzie mogą godzinami leniuchować i będą żyć bardzo długo, a inni powinni cały czas być w ruchu. Z badań wynika, że człowiek powinien chociaż dwa razy na tydzień ruszać się. Ćwiczenia są wskazane, aby nasz organizm poprawnie funkcjonował. Istnieje mnóstwo różnych ćwiczeń na poprawę samopoczucie. Ludzie zapisują się do różnych klubów, w których będą mogli się poruszać. Ćwiczenia wspomagają nasz organizm pod każdym względem. Wszystkie części ciała wtedy wprowadzone są w ruch i dzięki temu możemy być spokojni o swoje zdrowie. Należy również pamiętać o tym, aby regularnie wykonywać zadania. Nie można robić przerw. Później ciężko się zmobilizować do pracy. Organizm, które systematycznie pracuje na pewno nie będzie miał problemów. Nie mamy co się martwić o nasze zdrowie. Ruch przynosi zdrowiu wigor, a nam chce się żyć. Pragniemy zwojować świat. Rodzą w nas się nowe pomysły na życie.

Medycyna fizyczna i rehabilitacyjna jest specjalizacją w medycynie i naukach o zdrowiu, określona przez złożoną doktrynę, obejmującą zbiór wiedzy i doświadczenia związanych z charakterem podmiotów fizycznych nie jonizujących, zjawiskom pochodzącym z ich współdziałania z organizmem i ich zastosowanie w diagnozie, leczeniu i zapobieganiu. Obejmuje badanie, wykrywanie, profilaktykę i leczenie kliniczne lub chirurgiczne chorych z procesami chorobotwórczymi. Medycyna rehabilitacyjna jest zbiorem środków zaradczych, społecznych, wychowawczych i profesjonalnych poświęconych do przywrócenia pacjentowi niepełnosprawnemu większej zdolności i niezależności. Funkcjonowanie i niepełnosprawność osoby pojmuje się jako dynamiczne współdziałanie między stanem zdrowia a czynnikami kontekstowymi, zarówno osobistymi jak i otoczeniowymi. Oznacza to na aktywny udział osoby, której dotyczy własna rehabilitacja i powinność społeczeństwa wobec osób niepełnosprawnych. Obejmuje wszystkie działania poświęcona na zapobieganie lub zmniejszenie do nieunikniętego minimum skutków choroby.

"Badania medyczne zrobiły tak niebywały postęp, że dziś praktycznie nie ma już ani jednego zdrowego człowieka."

Aldous Huxley

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi świadczeniami z zakresu pomocy medycznej oraz opieki paliatywnej. Gwarantujemy najwyższą jakość naszych usług a także prawdziwe, szczere poświęcenie, którego nie będą Państwo w stanie kupić za pieniądze. To nasze podejście do pacjenta sprawia, że od samego początku zaufały nam tysiące osób - zrobimy wszystko aby tego zaufania nie stracić, zapraszamy do współpracy!

Powody, dla których warto zainteresować sie Erca:

  • Oferujemy bezpłatną bazę wiedzy online dostępną dla każdego, bezpłatnie
  • Posiadamy najlepsze przygotowanie teoretyczne a także certyfikaty to potwierdzające
  • Na pierwszym miejscu dla nas jest pacjent oraz jego zdrowie, i tak zostanie na zawsze
  • Działamy nieprzerwanie od roku 2003 i posiadamy bardzo bogate doświadczenie
  • Po prostu, jesteśmy żeby pomagać

"Bo pomoc drugiej osobie to najwięcej, co możemy dać"

Thomas Huxwell

Opinie o pomocy od Erca

Są bezapelacyjnie najlepsi w swoim fachu! Zapewniają profesjonalną, a przede wszystkim zaangażowaną pomoc (co szczególnie jest dziś rzadkością!). Nie spotkałem się jeszcze z lepszą marką niż Erca i szczerze polecam wszystkim, jako bardzo zadowolony pacjent. Dziękuję serdecznie.


Krzysztof Tomkiewicz, Gdynia