Witamy w serwisie promocji opieki paliatywnej i tradycyjnej!

Wysoki poziom cukru i cholesterolu (Hipercholesterolemia)

Cukrzyca zaliczana jest do chorób cywilizacyjnych. Ta najczęściej się dzisiaj pojawiająca, typu drugiego, jest niejako skutkiem ubocznym złego trybu życia. Na zachorowanie narażone są przede wszystkim osoby otyłe, których dieta jest bogata w tłuszcze i węglowodany. Jej rozwojowi sprzyja także zbyt mało ruchu. W terapii cukrzycy konieczne są wizyty u diabetologa, ciągłe badanie poziomu cukru we krwi oraz zażywanie lekarstw. W dużych miastach istnieją specjalistyczne poradnie diabetologiczne. Zatrudnieni w nich specjaliści zalecają pacjentom dietę oraz dużo ruchu. Często przeprowadzane są kampanie profilaktyczne, które mają na celu uwrażliwienie społeczeństwa na problem tej choroby oraz propagowanie zdrowego stylu życia, w którym jest miejsce na aktywność fizyczną. Pomimo tego z roku na rok rośnie liczba ludzi zapadających na cukrzycę. Powoduje ona wiele innych dolegliwości, wśród których należy wymienić podwyższony poziom cholesterolu we krwi. To z kolei może prowadzić do zawału serca i innych poważnych zaburzeń układu krążenia.

Rozwój techniki z jednej strony niebywale ułatwił nasze życie, a z drugiej sprawił, że coraz częściej zapadamy na choroby związane z przemianą materii, zaliczane do chorób cywilizacyjnych. Oprócz zbyt małej dawki ruchu ma na to wpływ także niewłaściwa dieta, bogata w cukry proste, tłuszcze oraz sól. Zdecydowanie łatwiej i szybciej jest kupić gotowe jedzenie, które wystarczy jedynie podgrzać. Skutkiem tego jest rosnąca waga oraz różne zaburzenia, takie jak hipercholesterolemia, czyli zbyt wysoki poziom cholesterolu we krwi. Towarzyszy ona najczęściej innym chorobom metabolicznym, takim jak na przykład cukrzyca typu 2. Skutki zbyt wysokiego poziomu cholesterolu we krwi mogą być bardzo poważne. Gromadzi on się w naczyniach krwionośnych, zmniejszając ich średnicę, co utrudnia przepływ krwi. Dlatego pewne części ciała mogą ulegać niedokrwieniu. Hipercholesterolemia jest chyba najczęstszą przyczyną wystąpienia udaru mózgu lub zawału serca. W jej zwalczaniu stosuje się odpowiednie leki w połączeniu z niskotłuszczową dietą i aktywnością fizyczną.

"Badania medyczne zrobiły tak niebywały postęp, że dziś praktycznie nie ma już ani jednego zdrowego człowieka."

Aldous Huxley

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi świadczeniami z zakresu pomocy medycznej oraz opieki paliatywnej. Gwarantujemy najwyższą jakość naszych usług a także prawdziwe, szczere poświęcenie, którego nie będą Państwo w stanie kupić za pieniądze. To nasze podejście do pacjenta sprawia, że od samego początku zaufały nam tysiące osób - zrobimy wszystko aby tego zaufania nie stracić, zapraszamy do współpracy!

Powody, dla których warto zainteresować sie Erca:

  • Oferujemy bezpłatną bazę wiedzy online dostępną dla każdego, bezpłatnie
  • Posiadamy najlepsze przygotowanie teoretyczne a także certyfikaty to potwierdzające
  • Na pierwszym miejscu dla nas jest pacjent oraz jego zdrowie, i tak zostanie na zawsze
  • Działamy nieprzerwanie od roku 2003 i posiadamy bardzo bogate doświadczenie
  • Po prostu, jesteśmy żeby pomagać

"Bo pomoc drugiej osobie to najwięcej, co możemy dać"

Thomas Huxwell

Opinie o pomocy od Erca

Są bezapelacyjnie najlepsi w swoim fachu! Zapewniają profesjonalną, a przede wszystkim zaangażowaną pomoc (co szczególnie jest dziś rzadkością!). Nie spotkałem się jeszcze z lepszą marką niż Erca i szczerze polecam wszystkim, jako bardzo zadowolony pacjent. Dziękuję serdecznie.


Krzysztof Tomkiewicz, Gdynia