Witamy w serwisie promocji opieki paliatywnej i tradycyjnej!

Medycyna ratunkowa i chirurgia urazowa

Medycyna ratunkowa, to taka która odpowiedzialna jest za ratunek osoby w przypadku urazu lub choroby, gdy życie człowieka jest w niebezpieczeństwie i nie może być opóźnień w odpowiedzi na zgłoszenie. Każda odpowiedź na nagły wypadek będzie zależała bardzo od sytuacji, od pacjenta i od dostępności zasobów aby ją podjąć. Także różni się w zależności od tego, czy nagły wypadek zdarzy się w szpitalu, pod opieką lekarza czy też poza szpitalem, na przykład na ulicy. W tym przypadku mówimy o nagłym wypadku pozaszpitalnym. W szpitalach istnieją tak zwane ostre dyżury. Aby skorzystać z usługi medycyny ratunkowej należy wezwać karetkę dzwoniąc pod odpowiedni numer telefonu. W Unii Europejskiej tym numerem telefonu jest 112. Operatorzy pracują na ogół według protokołu pytań aby określić czy można zastosować jakieś leczenie pozaszpitalne lub wysłać karetkę. Osoby wyszkolone do przeprowadzania pierwszej pomocy mogą postępować w granicach swojej wiedzy i umiejętności podczas oczekiwania na zbliżającą się karetkę.

Chirurgia plastyczna jest specjalizacją w Medycynie, której funkcją jest doprowadzenie do normalności w działaniu i anatomii ciała ludzkiego. Za pomocą chirurgii próbuje się odbudować deformacje i poprawić braki funkcjonalne za pomocą przekształcenia ciała ludzkiego. Celem końcowym jest to, aby pacjent, który narodził się z wrodzoną wadą lub przeżył wypadek, przez który stracił normalne funkcjonowanie i wygląd jakiejś części ciała. Pozwala ona także na poprawę estetyczną kształtując ciało aby stało się ono piękniejsze. Chirurgię plastyczną podzielono, ze względu na pole działania, na chirurgię rekonstrukcyjną i chirurgię estetyczną lub kosmetyczną. Podział ten został przeprowadzony przez społeczeństwo i ośrodki opieki zdrowotnej (prywatne i państwowe), jak i firmy ubezpieczeniowe, ponieważ służba zdrowia tylko pokrywałaby koszty zabiegów chirurgii plastycznej, które związane są z chorobami wrodzonymi, nabytymi i tymi, które były spowodowane wypadkami. Nie pokrywałyby jednak kosztów chirurgii plastycznej związanej z estetycznym polepszeniem wyglądu człowieka.

"Badania medyczne zrobiły tak niebywały postęp, że dziś praktycznie nie ma już ani jednego zdrowego człowieka."

Aldous Huxley

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi świadczeniami z zakresu pomocy medycznej oraz opieki paliatywnej. Gwarantujemy najwyższą jakość naszych usług a także prawdziwe, szczere poświęcenie, którego nie będą Państwo w stanie kupić za pieniądze. To nasze podejście do pacjenta sprawia, że od samego początku zaufały nam tysiące osób - zrobimy wszystko aby tego zaufania nie stracić, zapraszamy do współpracy!

Powody, dla których warto zainteresować sie Erca:

  • Oferujemy bezpłatną bazę wiedzy online dostępną dla każdego, bezpłatnie
  • Posiadamy najlepsze przygotowanie teoretyczne a także certyfikaty to potwierdzające
  • Na pierwszym miejscu dla nas jest pacjent oraz jego zdrowie, i tak zostanie na zawsze
  • Działamy nieprzerwanie od roku 2003 i posiadamy bardzo bogate doświadczenie
  • Po prostu, jesteśmy żeby pomagać

"Bo pomoc drugiej osobie to najwięcej, co możemy dać"

Thomas Huxwell

Opinie o pomocy od Erca

Są bezapelacyjnie najlepsi w swoim fachu! Zapewniają profesjonalną, a przede wszystkim zaangażowaną pomoc (co szczególnie jest dziś rzadkością!). Nie spotkałem się jeszcze z lepszą marką niż Erca i szczerze polecam wszystkim, jako bardzo zadowolony pacjent. Dziękuję serdecznie.


Krzysztof Tomkiewicz, Gdynia